Zelené oázy a Místo, kde žijeme – udělejte si to kolem sebe krásnější

Aktuálně vyhlášené výzvy Nadace Via a Nadace Partnerství jsou zaměřené na vznik míst pro setkávání občanů a komunitní aktivity a na parky, sady a zahrádky. Přinášíme více informací o obou výzvách – požádejte o podporu a udělejte si to kolem sebe krásnější!

Místo, kde žijeme (Nadace Via)

Nachází se ve vašem okolí místo, které by si zasloužilo trochu lásky a energie, a vy máte kolem sebe lidi, kteří jsou ochotní se zapojit do jeho zvelebování? Znáte konkrétní veřejný prostor, který by se s pomocí místní komunity a s finanční a odbornou podporou Nadace Via mohl proměnit v místo setkávání pro všechny lidi z okolí? V tom případě by Vás mohla zajímat výzva s názvem Místo, kde žijeme.

Díky této výzvě se v minulých letech proměnil například park v Krásně, kde vznikly přírodní herní prvky pro děti, veřejnosti byla otevřena klášterní zahrada ve Voticích a ve středočeské Bašti vzniklo dětské hřiště u Centra pro rodinu Pohoda včetně přírodního minigolfového hřiště.

Je možné získat až 500 000 Kč. Uzávěrka pro podání žádostí je 30. listopadu 2020.

Zelené oázy 2020-2021

Revitalizace školního parku, obnova ovocného sadu nebo vytvoření bylinkové zahrádky – to je jen několik příkladů zelených oáz, které mohou díky vám vzniknout. Stejně jako Místo, kde žijeme, i výzva s názvem Zelené oázy klade důraz na zapojení veřejnosti do přípravy a realizace projektu i do následné péče o dané místo a na velký podíl dobrovolnické práce.

Je možné získat až 140 000 Kč především na sazenice, potřebný materiál, dopravu sazenic a materiálu, zakoupení nebo zapůjčení nářadí, odborné poradenství, propagaci a mzdové náklady. Uzávěrka pro podání žádosti je již 31. října 2020.

Mohly by vás zajímat i tyto články o otevřených dotačních příležitostech:

Chci se dozvědět více informací…

    Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.