Aktivity pro děti: kde brát inspiraci?

Máte někdy pocit, že už jste s dětmi vyzkoušeli snad všechny možné aktivity a dochází vám inspirace? Slýcháváte často dětský povzdych „Já se nudím“ a přesto když kouknete přes samotné rameno dítěte, vidíte třídu plnou rozmanitých barevných hraček, s kterými by si dítě mohlo pohrát? Rádi byste dětem nabídli nějakou novou, ještě neznámou, aktivitu, ale nevíte, jakou cestou se vydat?

Inspiraci začínající i zkušené chůvy čerpají z našich webinářů.

Rozvíjející hry s dětmi: inspirace ze zahraničí a Nápadníček pro děti od 2 do 4 let: podzim.

Během webinářů jsme se dozvěděli o několika zajímavých hrách a rozšířili svůj repertoár nejen o nové pomůcky, ale i nápady, které vedou děti k bádání a rozvíjejí logické myšlení, prostorovou orientaci, plánování, ale také kritické myšlení a kreativitu. Na webinářích jsme si ukázali známé, ale i netradiční pomůcky, na kterých jsme demonstrovali mnoho příkladů k využití.

Správná pomůcka nebo hračka pro děti se vyznačuje tím, že umožňuje více způsobů využití. Spoustu aktivit lze vymyslet například s běžnými miskami, sklenicemi a kýbli, které lze na zahradě naplnit vodou a v herně třeba míčky či korálky, a pustit se do zkoumání. Do které nádoby se vejde více? Lze vodu přelít, aby se všechna vešla? Dokážeme míčky rozdělit podle barev? Pokud jsou v dětské skupině starší děti, můžeme využít také váhu. Nebojte se do školky přinést také plata od vajíček, třeba s očíslovanými pingpongovými míčky, různé deky a kolíčky na prádlo, o využití ruliček od toaletního papíru nemluvě.

Všestraně využitelnou pomůckou, kterou využijí děti v každém věku, je podsvícený stůl – lze jej buďto koupit, nebo podsvítit nějaký starší skleněný stolek, nebo i vyrobit z krabice, vánočních světýlek a průsvitného pečícího papíru. Děti na něm mohou experimentovat s barvami, překreslovat obrázky a vytvářet omalovánky nebo se věnovat dalším aktivitám.

Další inspiraci pro Vás chystáme společně s našimi lektorkami na plánovaných webinářích, ale zhlédnout můžete i záznamy z již proběhlých webinářů.

Záznamy:

Plánované webináře:

Všechny akce najdete v sekci Vzdělávání.