Knihy a jazykový rozvoj u dětí do 4 let

Shape Záznam webináře

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na čtenářskou pregramotnost u nejmenších dětí. Tu je zapotřebí rozvíjet již u dětí předškolního věku, jakožto prvotní lásku k fantazijním světům. Stačí zařadit techniky pomáhající zaujmout malé (NE)čtenáře, kteří sice neumějí číst, ale vnímají význam knihy a příběhu velmi intenzivně. Kurz vám pomůže pro splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Záznam webináře: 75 minut
→ Pro koho je kurz určen: pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Cílová skupina dětí: děti ve věku 1-5 let
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče

Obsah

V rámci webináře bude představena kniha jakožto velký pomocník učitelky, a to nejen jako pomůcka při přípravě na odpolední odpočinek. V knihách se skrývá velký potenciál, který můžeme hledat v jejím provedení, ilustraci, pointě či slovní zásobě.

  • Na kurzu se zaměříme na praktickou ukázku využití knihy při činnostech s dětmi, které následují před, během, ale i po dočtení příběhu.
  • S knihou a jejím příběhem úzce souvisí dramatická výchova, ale to není vše. Komplexně si na praktických ukázkách představíme, jak příběh efektivně propojit s výtvarnou a hudební výchovou, ale i s mnoha dalšími aktivitami.

Během webináře si odpovíme na otázky typu:

  • K čemu slouží čtenářská pregramotnost a jak ji mohu u dětí budovat?
  • Proč s knihou začínat před tím, než se dítě naučí číst a jakým způsobem?
  • Čím přesně podporuji pomocí knihy jazykový rozvoj?
  • Na které otázky se mám zeptat dítěte po dočtení knihy?
  • Jak návazně pracovat s příběhem před, během i po jeho dočtení?

Lektorka Ludmila Bakonyi Selingerová 

Lektorka je spisovatelkou a pedagogem, napsala například tyto knihy: V trávníku, Drabčíkova pouť, O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky či Co sežral žralok. Její pohádky jste mohli slyšet v rozhlase a v pořadu Malovaná čítanka na ČT:D a nadále pravidelně publikuje v časopisech Dráček, Sluníčko a Raketa. Se souborem Divadlo Pampeliška koncipuje představení a programy na podporu čtenářské gramotnosti pro děti. Přednáší jak pro autory, tak zejména pro rodiče, pedagogy a pečující osoby v dětských skupinách.

Způsob spuštění záznamu z webináře

Po objednání záznamu níže dostanete na email objednávku a pokyny k platbě. Po úhradě dostanete na email fakturu a odkaz k přehrání záznamu. Ten je následně možné spustit celkem 3x.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.