Online konzultace a osobní supervize pro dětské skupiny, mateřské školy a rodiče

Nabízíme online konzultace a osobní supervize ve vaší dětské skupině v několika oblastech.

Chcete zlepšit péči o děti ve vaší dětské skupině, mateřské škole nebo u vás doma?

Rádi byste dětem vytvořili podnětné a rozvíjející prostředí?

Řešíte problémy při adaptaci, v chování u jednotlivých dětí nebo mezi dětmi, v oblasti komunikace či spolupráce?

Využijte možnost online konzultací nebo osobních supervizí se supervizorkou Michaelou Topinkovou (Nesměrákovou) a získejte jiný pohled na situace, a jak je řešit. Poznejte, jak zlepšit procesy fungování ve vašem předškolním zařízení nebo u vás doma.

 • V čem vám online konzultace a osobní supervize mohou pomoci?

  Problematické chování dětí

  Dítě se špatně adaptuje, odmítá spolupracovat, bojkotuje program, agresivní nebo silné emoční projevy chování vůči dětem nebo pečujícím osobám.

  Problematické chování celé skupiny

  Děti nespolupracují, odbíhají od programu, špatně se koncentrují, opakující se problémy.

  Komunikace pečujících osob s dítětem

  Jak reagovat na dítě, které křičí, ječí nebo se chová agresivně, nastavení hranic, respektující a partnerský přístup, téma odměn a trestů, svobody a zodpovědnosti.

  Práce pečujících osob

  Přípravy, výběr aktivit, denní režim, práce s věkově smíšenými kolektivy, spolupráce v týmu.

  Komunikace s rodiči

  Jak vhodně sdělit rodiči informace o dítěti v případě problematického chování, nastavení hranic a spolupráce mezi rodičem a školkou, evaluace dětí, individuální pohovory s rodiči.

  Vybavení třídy

  Funkční rozmístění nábytku a pomůcek, evaluace rovnoměrného zastoupení všech oblastí rozvoje dětí, praktické tipy na vybavení a pomůcky, návrhy podpory procesů podporující samostatnost dětí.

  Podpora ředitelů a vedoucích pracovníků

  Motivace zaměstnanců, vedení týmu, komunikace a spolupráce, podpora v nastavování funkčních procesů.

Hlavní výhody a co získáte:

 • podpora
 • porozumění
 • inspirace
 • sdílení
 • profesní rozvoj

TIP: Víte, že v rámci kontroly Standardů kvality péče o děti v DS je také pozorování na místě? Konzultace a supervize vám pomohou nastavit komunikaci mezi pečujícími osobami, dětmi i rodiči, procesy adaptace, ale také chod a režim dětské skupiny nebo samotné uzpůsobení prostor a pomůcek ve třídě.

Mgr. Michaela Topinková (Nesměráková)

Mgr. Michaela Topinková (dříve Nesměráková) se věnuje předškolnímu vzdělávání již 20 let. Vystudovala obor Pedagogika se zaměřením na osobnostně sociální rozvoj a pedagogicko-psychologické poradenství na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Absolvovala český i mezinárodní montessori kurz pro předškolní děti, kurz Respektovat a být respektován a mnoho dalších odborných kurzů zaměřených na výchovu a vzdělávání dětí. Má zkušenosti jako chůva, lektorka i učitelka. Čtyři roky provozovala vlastní mateřskou školu a volnočasový klub pro děti a rodiče, poté čtyři roky vedla dvě pobočky mezinárodní česko-anglické montessori mateřské školy v systému Duhovka. Po rodičovské dovolené se podílela na založení dětské skupiny. Od roku 2020 působí jako metodička vzdělávacího programu pro miminka a batolata PlayWisely. V organizaci Vše pro dětské skupiny vede kurzy, poskytuje supervize a konzultace pro předškolní zařízení. Zabývá se také mentoringem chův a ředitelů. Michaela je inspirací pro všechny, kteří se chtějí vzdělávat v péči o nejmenší. Její hlavní předností je zaměření na praktickou stránku věci a své bohaté zkušenosti proměňuje v konkrétní a okamžitě použitelná řešení. Její kurzy jsou tak nejen inspirativní, ale především velmi užitečné.

 

Reference

V naší dětské skupině jsme s Míšou spolupracovali a spolupracujeme již více než rok. Její profesionální a zároveň laskavý přístup nám pomáhá se posunout ve všech oblastech práce s dětmi i v týmu. Míša nám pomohla zejména v oblasti montessori pedagogiky a ukázala nám možnosti, které přináší respektující přístup a komunikace. Pomohla nám v oblasti dobrého klimatu třídy, zároveň je vždy připravena nás podpořit, dodat nám odvahu a pomoci nám v naší práci i v osobním životě.

Lucie Tůmová – ředitelka centra a dětské skupiny PlayWisely®

Míša Topinková (Nesměráková) v naší dětské skupině byla na dvou supervizích. Chtěli jsme znát názor nestranného pozorovatele na naši práci – hlavně vybavení prostor a přístup pečujících osob k dětem. Během prvního dopoledne, které s námi paní Topinková (Nesměráková) strávila, tiše pozorovala naši práci. Po ukončení pozorování nám ihned dala zpětnou vazbu, co by se dalo lehce pozměnit, tak aby nám práce s dětmi šla lépe. Povšimla si, že by se dalo zapracovat na prostorovém uspořádání naší DS. Během druhého setkání jsme dle jejích rad přestavěli nábytek a jako zázrakem se vyřešil náš dlouhodobý problém s pobíháním dětí po herně. Všechny aktivity na sebe smyslupně navazují a práce s dětmi je teď mnohem klidnější. Již plánujeme další setkání, které se bude týkat pomůcek pro děti.

Návstěvu Míši ve vašich zařízeních velmi doporučuji. Díky jejím doporučením nám celý den s dětmi krásně plyne. Její pohled nestranného pozorovatele a její doporučení vám jistě otevřou oči.

Ing. Ivana Varbanovová – ředitelka Jesle Little Heroes

1. Online konzultace v délce 45 minut

Obsah konzultace:

 • V rámci online konzultace můžete řešit výše uvedená témata a jim podobná.
 • Témata nebo konkrétní problémy, či dotazy nám sdělte již předem v objednávce.

Objednání a průběh konzultace:

 • Pro objednání online konzultace vyplňte a uhraďte objednávku a do poznámky uveďte, s jakým tématem na konzultaci přicházíte, vaše jméno, e-mail a telefon.
 • Následně se vám již ozve supervizorka Michaela pro domluvení konkrétního termínu konzultace.
 • Konzultace probíhá online prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci.
 • Po úhradě objednávky vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.

2. Osobní supervize v délce 4 hodiny

Obsah supervize:

 • Úvodní online hovor se supervizorkou Michaelou – vzájemně se seznámíte, vyjasníte si záměr supervize, potvrdíte si termín a upřesníte si organizaci návštěvy ve vašem zařízení.
 • Osobní návštěva ve vašem zařízení probíhá za provozu – supervizorka se pohybuje po zařízení a ve třídách velmi tiše a dělá si poznámky, aby nenarušovala váš běžný chod.
 • Pozorování – supervizorka se zaměřuje na celkový chod zařízení, denní režim, strukturu, kvalitu a organizaci programu, pedagogickou práci pečujících osob, komunikaci s dětmi, uzpůsobení a vybavení třídy.
 • Zpětná vazba – po skončení pozorování dostanete zpětnou vazbu, případně návrh změn nebo doporučení konkrétních postupů vedoucích k optimalizaci vašeho zařízení nebo vašeho konkrétního zadání.

Objednání a průběh supervize:

 • Osobní supervizi objednávejte alespoň 2 dny před vybraným termínem.
 • Pro objednání supervize si vyberte termín (viz níže), vyplňte objednávku a do poznámky uveďte, jaká témata řešíte, vaše jméno, e-mail a telefon. Následně se vám ozve již přímo supervizorka Michaela pro domluvení dalších kroků a termínu úvodního online hovoru.
 • Aktuálně vypsané termíny (viz níže) platí pro Prahu a Středočeský kraj. Cenu za supervizi uvádíme bez dopravy, která činí 10 Kč / km a bude vám účtovaná dle skutečně najetých kilometrů z adresy Na Podkovce 205/20, Praha 4 Podolí 147 00.
 • V případě zájmu o supervizi v jiném okrese nás kontaktujte na info@vseprodetskeskupiny.cz.

Aktuální termíny a možnost přihlášení najdete ZDE:
www.vseprodetskeskupiny.cz/akce/konzultace-supervize-ds-ms/