Ozdobte si dýni netradičně a vyjeďte s dětmi na výlet. Kam?

Podzim je již v plném proudu, a tak vám přináším námět na zdobení dýně, jinak než tradičním vyřezáváním. Zároveň, pokud to situace dovolí, také přináším tip na Dýňovou farmu, kde i vy s dětmi můžete strávit krásné odpoledne.

Vzděláváme pedagogy a pečující osoby.
Podívejte se na
akce, které pořádáme.

Netradiční zdobení dýně

Jelikož práce s nožem je pro menší děti nebezpečná, a ve školce obzvláště, rozhodly jsme se s dětmi ozdobit dýni, která bude mít obličej a vlasy. Fixami děti namalovaly oči a nos, Herkulesem jsme lepily obočí a poté pusu ze šípků. Obzvláště na šípky doporučuji použít tavnou pistoli. Holčičky zase přidělaly slušivé náušnice. Zdobení děti moc bavilo, tak jsme dýni použily i pro další činnosti, např. co by dýně mohla říkat nebo jsme s ní cvičily.

zdobení dýně

Tip na výlet: Dýňová farma

Dýňová farma, kterou jsme s dětmi navštívily, se nachází v obci Bykoš v okrese Beroun. Farma má opravdu hodně co nabídnout. Poutavé povídání o dýních, výbornou dýňovou polévku, magické bludiště v kukuřici nebo zvířátka. Na farmě se nachází slepice i králíci, či kouzelná brána. V neposlední řadě děti moc bavila jízda na traktoru. Areál je přizpůsoben dětem – najdeme zde pěkné pískoviště, houpacího koníka, odrážedla, motorky i traktůrek. Výlet to nebude celodenní, ale okusit dýňovou atmosféru na místní farmě určitě stojí za to.

Mohlo by vás také zajímat: Dětská skupina vs. mateřská škola: jaký je v nich rozdíl a vyplatí se případná transformace?

Článek pro vás napsala:
Kristýna Kapounková
Učitelka v MŠ