Velikonoční vajíčka 3krát jinak

Přemýšlíte, jak budete s dětmi letos barvit velikonoční vajíčka? Připravili jsme pro vás 3 tipy, jak na to. Barvit budeme nejen kraslice, ale i vajíčka z kartonu. Všechny aktivity zvládnou děti od 2 let, ale určitě zaujmou i starší.

Další inspiraci pro práci s dětmi můžete načerpat na
našich vzdělávacích kurzech a webinářích.

Kraslice ze sádrového obvazu

Sádrový obvaz je skvělý materiál k tvoření. Tentokrát jsme ho využili k ozdobení kraslic.

Jak na to: Vajíčka vyfoukneme. Sádrový obvaz nastříháme na menší kousky. Postupně je namáčíme do vody a obalujeme jimi vyfouknuté vajíčko. Do vajíčka zapíchneme špejli a necháme vyschnout. Potom vajíčka nabarvíme. Můžeme použít anilinky nebo temperové barvy.

Kraslice ze sádrového obvazu

DIY tácek na Sensory Play

Sensory Play je oblíbená hra mnoha dětí. Ke smyslohrátkám s velikonoční tématikou můžeme vyrobit jednoduchý tác z kartonu.

Jak na to: Z kartonu vystřihneme dvě větší vajíčka. Do jednoho z nich vyřežeme otvory a nalepíme ho na druhé vajíčko. Takto vytvořený tácek děti vyplňují různými sypkými materiály. Kromě luštěnin můžeme využít přírodniny z procházky nebo kuchyňskou sůl obarvenou potravinářským barvivem.

DIY Sensory tácek

Kartonová vajíčka ze sádrového obvazu

Sádrovým obvazem můžeme obalit i různé tvary z kartonu. Vytvoříme tak originální dekorace. Budeme postupovat podobně jako v případě kraslic výše.

Jak na to: Z kartonu vystřihneme menší vajíčka. Ty obalíme sádrovým obvazem namočeným ve vodě a necháme vyschnout. Poté vajíčka barvíme.

Kartonová vajíčka ze sádrového obvazu

Přejeme příjemnou zábavu při velikonočním tvoření.

Článek zpracovala:
Lucie Cmarová
pedagog a maminka dvou dětí

Staňte se členy našeho balíčku Dětská skupina bez starostí,

a získejte další články, materiály, webináře nebo třeba slevy na naše kurzy.