Tipy na oblíbené hry a hračky pro děti (domů i do školky)

Hledáte hry a hračky, které se budou dětem nejen líbit, ale také budou rozvíjet jejich dovednosti a znalosti? Máme pro vás několik tipů na kvalitní hry a hračky, které vaše děti obohatí, zabaví a něco nového naučí.

Vzděláváme pedagogy a pečující osoby.
Podívejte se, jaké akce pro vás připravujeme.

Hračky pro děti od 1 roku do 3 let

Když jsem pracovala v dětské skupině, mezi nejoblíbenější hračky patřily:

 • leporelo les - knizkaVkládací kostka (Kostka), která je velmi vhodná pro rozvoj motoriky. V dětské skupině jsme ji používaly i se staršími dětmi, které jsme učily barvy a základní tvary.
 • Dřevěné leporelo (Leporelo – les ) konkrétně s tématem „Zvířátka v lese“. Hra je vhodná i na cestování, několikrát jsme jich využily při jízdě autobusem.
 • Šroubovací zvířátka (Zvířátka) napomáhají rozvoji motoriky. Tato zvířátka jsou vhodná pro děti od 2 let, jelikož šroubování je obtížnější. Hračku však můžeme využít i pro třídění dílků dle tvarů nebo barev.
 • Poloviny (Poloviny) – hra vhodná k rozvoji logiky a hmatu. Dochází k rozšiřování slovní zásoby a dítě se učí orientovat v barvách. Uvnitř najdeme 40 dílků, dohromady tedy 20 dvojic, kdy děti přiřazují správnou hlavičku ke správnému zadečku. Tuto hru je možné hrát i jako pexeso.

Hry a hračky do školky

 • hračka pro děti kuličková dráhaSada silnic (Silnice) ve které se nachází 16 kusů. Je možné položit na jakýkoliv povrch a také dále dokupovat další kusy. Tuto hračku jsem využívala i pro nácvik písmen s předškoláky (silnice postavená do tvaru O, děti jezdily auty určeným směrem a poté zkoušely napsat i na papír).
 • Dřevěný domeček pro panenky (Domeček pro panenky). Domeček má tři poschodí, pohyblivé schodiště a barevný nábytek. Baterie pro světla, zvukový sporák a střešní terasu, jsou součástí balení.
 • Kuličková dráha na zeď (Kuličková dráha) – tato konkrétně je v největším balení a nalezneme v něm čtyři dřevěné koule a jedno kolečko s rolničkami, takže při pohybu po dráze vydávají zvuky.
 • Magnetický buldoček (Buldoček) je hra, ve které děti různě oblékají buldočka. S pomocí této hry se můžeme zaměřit na rozvoj poznání, například oblékat pejska dle různých příležitostí či barev.
 • Dřevěná stavebnice (Dřevěná stavebnice) je vhodná pro rozvoj kreativity i logického myšlení. Obsahuje podložku, dřevěné kostky a upevňovací kolíky. Líbí se mi na ní, že se stavba pomocí kolíků zpevní a zafixuje k podložce, a poté si ji dítě může kamkoliv přenést.
 • Voltík – školička 1 (Voltík) je elektrická kombinovaná hra, která vyžaduje postřeh, protože si v ní dítě všímá a porovnává různé vlastnosti předmětů. Tato sada obsahuje 16 listů s obrázky.
 • Magformers geometrie (Magformers) je set pro seznámení s geometrickými tvary a rozvoj předmatematických představ. Kromě magnetických geometrických tvarů obsahuje i brožuru s metodickými pokyny.
 • Cihličky (Cihličky) neboli stavebnice, ze které lze postavit domečky, krb, stánky, lodě, stolečky, zkrátka napodobení věcí z reálného světa. Je možné je využít i při tělesné výchově, při stavbě tunelů, balančních podložek či branek.
 • Promítací pohádky (Pohádky k promítání). Tento set obsahuje promítací baterku a čtyři kotoučky, na kterých nalezneme klasické pohádky. Díky obrázkům mohou děti pohádku samy vyprávět nebo seřadit dle časové posloupnosti. Vhodná je i pro rozvoj předčtenářské gramotnosti.

Doufám, že jste zde nalezli inspiraci na dárky pro děti. Chtěla bych se ještě závěrem zmínit o skvělém projektu „Krabice od bot“, do kterého je naše školka zapojena a děti díky němu učíme rozdělit se o hračky a také myslet na ostatní děti, které tolik hraček nemají. Více informací o projektu můžete nalézt na webových stránkách.

Tipy na oblíbené hry a hračky pro děti sepsala:
Kristýna Kapounková
Učitelka v MŠ

Jsme tu pro zavedené provozovatele, kteří chtějí mít vše pod kontrolou, ale i pro začátečníky. Připravíme pro vás na míru vnitřní řád, BOZP, GDPR, HACCAP… Veškeré informace najdete v sekci: Katalog služeb