Tip na hračku: knížky pro nejmenší

Kdyby se někdy někdo pustil do průzkumu dětských pokojíčků, může si být jistý, že v každém z nich se (snad) najde kniha. Děti je milují. Na každé stránce se jim odkrývá nový svět, který ještě neznají. Pomáhají jim učit se poznávat a pojmenovávat nové věci, které vidí kolem sebe. Dokáží je přenést do míst, kde nikdy nebyly. Dokáží je pobavit, vzdělávat, rozesmát, překvapit, uchvátit, pohltit a často zabavit na dlouhé hodiny.

Zvláštní roli přitom hrají knihy v době, kdy děti ještě neumí samy číst, ale knížky si s nimi čte a prohlíží maminka, tatínek nebo prarodiče. Pro malé děti je to spokojeně strávený čas s někým, koho mají rády. Díky knihám se mohou navzájem stoprocentně vnímat a být tady a teď.

V posledních letech si více než kdy jindy všichni uvědomujeme, že stejně tak, jako jsou pro děti a jejich rozvoj důležité knihy, stejně tak jsou v současné době velmi žádané a důležité i cizí jazyky. Na učení cizích jazyků není nikdy ani pozdě, ani brzy. Knihy mohou být skvělou berličkou pro rodiče a prvním krokem k seznámení dítěte s cizími jazyky. Není až tak důležité, jestli máme správný přízvuk, jestli máme dostatečnou slovní zásobu, nebo jestli máme správně gramatiku. Důležité je zachovat ve „výuce“ konzistenci, vytrvalost a zábavu.

Nakladatelství Usborne – nakladatelství roku

Anglické dětské knihy i pro ty úplně nejmenší nabízí v České republice nakladatelství Usborne, které bylo v roce 2020 dokonce vyhlášeno dětským nakladatelstvím roku v rámci British Book Awards. V nabídce mají přes 3000 titulů pro děti každého věku:

  • Černobílá leporela pro miminka, která ještě nevidí všechny barvy a potřebují veliké kontrasty.
  • Hmatové knihy, knihy s odklápěcími okénky, tiskání prstíky a razítkování pro cvičení jemné motoriky a vnímání různých materiálů nebo kniha s jezdícím traktorem.
  • Omalovánky a sešity s nálepkami, které jsou bezvadné pro trénování trpělivosti a přesnosti.
  • Zvukové knihy s naprosto krásnými reálnými zvuky, které děti zabaví a díky kterým jsou nadšené ze svého úspěchu knihu rozezpívat.
  • Mazací sešity pro koordinaci oko ruka, které jsou skvělé nejen před nástupem do školy, ale třeba také pro domácí výuku a procvičování psaní a počítání.
  • A samozřejmě také klasické knihy rozdělené podle úrovně angličtiny čtenáře, knihy se zvukovými nosiči, které pomohou ke správnému přízvuku.

Byla by škoda dětem odepřít možnost začít vnímat cizí jazyk již v raném dětství jen kvůli našemu strachu, či nejistotě. Nebojte se tedy překročit hranici své komfortní zóny a začněte.

Anglické okénko v denním rozvrhu bude příjemné zpestření dne pro vás i vaše děti.

Nakupte anglické knihy pro děti výhodně u Little Duckie Bookshop

Pokud se chystáte anglické knížky vyzkoušet nově, nebo chcete rozšířit vaši existující sbírku, domluvili jsme pro vás slevu 10 % na knížky u Little Duckie Bookshop a jeho provozovatelky Kateřiny Říhové. Kačka vám dokáže poradit, jaké knížky jsou pro který věk vhodné a každým jeslím nebo školce udělat také nabídku na míru. Při objednávce stačí uvést heslo „Vše pro jesle“. Nabídka platí do konce září.

Článek pro vás napsala:
Kateřina Říhová
Little Duckie Bookshop