Tip na hračku: dřevěná duha

Dřevěné hračky mají mnoho výhod před hračkami z plastu. Nikdy nevyjdou z módy, jsou odolné a šetrné k přírodě, příjemné na dotyk, a především poskytují dětem prostor pro kreativitu a představivost. Proto vám přinášíme tip právě na takovou hračku.

Pro otestování jsme vybrali dřevěnou duhu německé značky Grimm’s (na fotkách). Různé variace nabízí i další firmy, dávejte ale pozor na plastové napodobeniny nebo podobně vypadající, levnější, ale jinak koncipované nebo ne tak bytelné hračky.

Stavebnice Duha se skládá z 12 dřevěných dílků, které dohromady tvoří duhu. Dá se koupit v různých velikostech a barevných provedeních od pastelových barev, klasických barev duhy až po přírodní variantu bez barevného nátěru. Všechny barvy i oleje použité na výrobu jsou ekologické, a tak můžete děti s klidným svědomím nechat hračku zkoumat všemi smysly.

TIP: Dokážeme navrhnout design interiéru vašich jesliček, zpracovat studii umístění nábytku a udělat vizualizaci vybavených prostor.

Na první pohled jde o velmi jednoduchou stavebnici, na které není nic zvláštního. Ale opak je pravdou. Výrobce doporučuje duhu pro děti od narození, ale vyhrají si s ní i starší děti. Ve složeném stavu získáte krásnou dekoraci, ale ta pravá zábava přijde, když začnete dílky skládat na sebe.

Nejmenší děti si mohou trénovat barvy, jednoduše dílky řadit a skládat podle velikosti nebo je všechny otočit a houpat „na bříšku“. Další krok je skládání obrazců na zemi, stavění mostů, tunelů či komínů. Děti si tak trénují jemnou motoriku, koordinaci ruka-oko a zkouší s nimi balancovat. Můžete i poměřovat, pod jak velkým dílkem se dítě dokáže proplazit, jaký dílek mu pasuje na ručku a jaký třeba na bříško.

Čím jsou děti starší, tím složitější a zajímavější budou jejich stavby. S rostoucím sebevědomím rostou do prostoru i jejich výtvory a vznikají tak zajímavé 3D kytky, budovy nebo zvířátka. Dílky se promění na kolébku pro panenky, labyrintovou dráhu pro kuličky (někdy mohou být dřevěné kuličky také součástí balení), mrakodrapy nebo mohou fungovat jako ohrádka pro zvířátka.

Duha je skvělým příkladem toho, že v jednoduchosti je krása. Úžasným způsobem podporuje dětskou představivost, kreativitu a fantazii. Děti se hravě seznamují se základními fyzikálními zákony a učí se trpělivosti a spolupráci. I přes vyšší pořizovací cenu se duha vyplatí a bude s radostí sloužit ještě vašim vnoučatům.

Článek pro vás napsala:
Tereza Dvořáková
Vše pro jesle a školky