Tipy na magnetické hry a hračky, které budou děti bavit, učit i rozvíjet

Jak podpořit děti v objevování, učení a rozvoji dovedností? Máme pro vás tipy na hračky, díky kterým poznají, co je to magnetická síla a těm větším pomohou pochopit zákony fyziky. Děti si procvičí logické myšlení, fantazii, kreativitu, trpělivost, pozornost, jemnou motoriku i angličtinu. Vyzkoušejte magnetické hry a hračky. Děti všech věkových kategorií si je oblíbí a vyhrají si s nimi. Z našich tipů si vybere každý.

Vzděláváme pedagogy a pečující osoby.
Podívejte se, jaké akce pro vás připravujeme.

Magnety pro nejmenší děti

Nejmenší děti zaujmou magnetky v podobě zvířátek. Mohou je přikládat na lednici, kde se zabaví, zatímco vy musíte vařit. Dobře se na nich učí zvuky zvířátek nebo je lze pojmenovávat (např. dopravní prostředky). Děti si přikládáním a sundaváním magnetů vylepší úchop předmětu a procvičí jemnou motoriku.

Magnetické hry pro větší děti

Pro trochu větší a zručnější děti jsou vhodné např. magnetické rybičky s udicí, na kterých si mimo jemné motoriky procvičí i trpělivost a soustředěnost.

Magnetky pro kluky a holky

Nejmenší kluci jistě ocení autíčka, která si mohou sestavit sami.

Holčičky naopak zaujmou magnetické panenky, kterých je na trhu velké množství, a určitě se nedají srovnat s papírovými. Sady obsahují nejen oblečky na panenku, ale i spoustu dopňků. Oblečky na nich krásně drží a můžete je vzít třeba i na delší cesty do auta. Nestane se vám pak to, že budete muset zastavit a hledat jednotlivé oblečky po zemi.

TIP: Panenka Lili, která bydlí v kovové krabičce. Děti si hrají přímo v krabičce, kde má panenka své oblečení, účesy i doplňky.

Puzzle s magnetem

Magnetická puzzle mají tu výhodu, že odpadá ujíždění dílků a dětem se mnohem lépe staví. Pro ty nejmenší děti jsou vhodné magnetické puzzle se zvířátky nebo oblíbenou postavičkou Prasátko Peppa. Pro velké děti koupíte magnetické puzzle v podobě mapy, což ocení i při hodinách zeměpisu.

Magnetické tabule pro děti

K dostání jsou i různé magnetické tabulky, kde děti z drobných dílků sestavují zvířátka, autíčka nebo si hrají s písmenky. Některé tabulky mají dvojí využití. Z jedné strany jsou magnetické a z druhé fungují jako tabule, kde mohou malovat křídou. Křídy a houbička jsou součástí sady. Děti si procvičí zručnost, kreativitu a jemnou motoriku.

Zajímá vaše dítě lidské tělo nebo právě začalo s výukou angličtiny? Výbornou pomůckou je Mideer – magnetická tabulka.

Naplánujte si den pomocí plánovací tabule

Magnetickou plánovací tabuli ocení rodiče dětí, které potřebují pravidelnost, rutinu a řád. Což mohou být také děti s ADHD nebo ADD poruchou. Děti si lépe zapamatují dané činnosti a milníky dne, a díky tabulce se zlepší také komunikace v rodině.

Magnetické pohádkové knihy

Další zajímavou hračkou na principu magnetů jsou pohádkové knihy, které mají magnetické stránky. Za pomoci přiložených magnetů si děti mohou dotvářet příběh dle své fantazie. Na trhu jsou nejen zvířátka, farmy nebo dopravní prostředky, ale také aktuální dětští hrdinové. Pořídit lze knihu s oblíbeným krtečkem, prasátkem Peppinou nebo třeba i celým cirkusem.

Kreslící 3D tabule

Dětskou fantazii můžete podpořit i magnetickou kreslící 3D tabulkou. Děti si mohou namalovat obrázek, který po nasazení 3D brýlí vzápětí ožije.

Magnetické stavebnice

Nedávno se na trhu hraček objevily různé druhy magnetických stavebnic. Postavit můžete nejen domy, zvířata, dopravní prostředky, garáže, hrady, ale i různé abstraktní 3D tvary. Některé stavebnice obsahují i funkční motory, takže výrobek bude opravdu fungovat. Dokonce lze najít stavebnice, které mají fosforeskující úpravu – tedy budou ve tmě svítit.

Velké děti si osvojí fyzikální znalosti, zjistí, jak fungují mechanické pohony, přitahující a odstředivé síly, proniknou do tajů vědy a techniky, zapojí svou kreativitu, představivost, prostorové vnímání a fantazii. Vylepší manuální zručnost a hlavně je tyto stavebnice budou bavit velmi dlouho. Stavebnice vybírejte dle věku dítěte. Na trhu najdete úplně jednoduché, ale také velmi složité, které ocení i dospělý.

Jak vybírat magnetické stavebnice?

Při výběru stavebnic si dejte pozor na kvalitu výrobku. Magnety by měly pevně držet a nesmí vypadávat. Stavebnice by měla mít oblé bezpečné tvary. Přitažlivá síla magnetů musí být dost silná, aby stavby dobře držely. Dobré je koupit stavebnice od takové značky, ke které se dají dokupovat další stavebnice a vše je kompatibilní. Tak zajistíte to, že se dítě s rostoucími dovednostmi nebude nudit a stavebnice se dá vždy vhodně doplnit. Na trhu asi nejlépe splňují tyto požadavky značky Geomag a Magformers. 

Článek napsala:
Petra Kuthanová

Dětská skupina bez starostíKatalog služeb