Kouzelné čtení, které bude bavit malé i velké, doma i na cestách

Při čtení získávají děti nové informace, objevují neobjevené, poznávají nepoznané. A co teprve, když vyzkouší kouzelné čtení? Pomocí interaktivní tužky a knih od Albi se děti zábavnou a netradiční formou vzdělávají a získávají nové poznatky, poslouchají pohádky, písničky a hrají hry nebo kvízy. Jak kouzelné čtení funguje a které knihy jsou vhodné právě pro vaše děti?

Vzděláváme pedagogy a pečující osoby.
Podívejte se na akce, které pořádáme.

Učení zábavnou formou

S Albi tužkou se děti učí zábavnou a poutavou formou. Stačí se zlehka dotknout tužkou knihy a tužka nahlas přečte text, převypráví pohádku, zazpívá písničku, vydá zvuk zvířete nebo dopravního prostředku. Můžete s ní hrát i hry, kvízy či hádanky. Kvízy ve všech knihách mají více stupňů obtížnosti. Můžou se tedy regulovat dle věku nebo už načerpaných vědomostí. S Albi tužkou lze hrát i na hudební nástroje. A dokonce dětem můžete do tužky stáhnout písně v MP3 nebo svým hlasem namluvit oblíbené pohádky, jelikož tužka funguje jako diktafon.

albi_tuzka_kniha

Knihy od Albi pro nejmenší

  • Albi pro děti od dvou let nabízí: knihy o jednotlivých zvířátkách, říkanky pro nejmenší, knihu denních činností, kde děti vidí oblékání, mytí, čištění zoubků, a také pohádky pro nejmenší.
  • Školkové děti jistě zaujmou pohádky a večerníčky, kterých je v nabídce několik, zpívánky, kde jsou krásné lidové písničky, knihy o zvířátkách a zvucích, které vydávají.
  • Chlapcům uděláte jistě radost s knihou o dopravních prostředcích nebo dinosaurech.
  • Kniha pohádkové nebo kouzelné učení obsahuje hádanky, vyprávění i písničky a zároveň se děti dozví, jak to vypadá ve školce, co se děje v divadle, v obchodě nebo na farmě.
  • Pokud děti chceme učit hrou, doporučuji roční období, kde se děti seznámí s tím, co se v každém období děje.
  • Zaujmete také knihou o lékařích, která může u dětí potlačit strach z vyšetření nebo prohlídek. Provází jemně dítě tím, jak takové prohlídky probíhají, kdo je lékař, k čemu slouží různé nástroje, a to nejen poučnou, ale i zábavnou formou.
  • Pořídit můžete i knihy, které představují další povolání: hasiče, policistu nebo popoláře a zvěrolékaře.
  • Kniha o prvních písmenkách nebo číslech bude ideální pro předškoláky.
  • A co opravdu doporučuji jsou knihy logopedické: Když roboti brebentí nebo Když myšky šeptají.

Jaké knihy od Albi vybrat pro školáky?

Pro školní děti je připravena bohatá nabídka na procvičení veškerého učiva: českého jazyka, vyjmenovaných slov, dějepisu, přírodovědy, jazyků, ale také slovníky, atlasy a encyklopedie. Výběr je opravdu bohatý. K procvičování výuky můžete využít i puzzle jako mapu nebo vesmír.

TIP: Tužka je vhodná nejen na domácí hraní, ale i do auta, k lékáři, zkrátka když potřebujeme děti zabavit a zpříjemnit jim čekání.

A co když se Albi tužka rozbije? V Albi obchodě vám ji zdarma vymění za novou. I po záruční době.

Více informacích o knížkách se dozvíte na webu Kouzelné čtení a vybrat si z velké nabídky knih můžete na jejich e-shopu. Podívejte se také na videa a sledujte facebook.

Zpracovala:
Petra Kuthanová

Hledáte vhodné prostory pro školku, poptáváte vybavení nebo něco jiného? Hledáte práci, nebo naopak sháníte do svých jesliček personál? Navštivte naši sekci INZERCE.