Jedeme dál. Ohlédnutí za rokem 2023 a plány na 2024

Rok 2023 byl jako horská dráha – plný vzestupů, zatáček a trochu toho adrenalinu! Podívejte se na krátké shrnutí toho, co je za námi i před námi.

Co se nám podařilo?

Pomohli jsme rozšířit svět dětských skupin o 50 nových. Řada z nich vznikla v zajímavých lokacích jako je bývalá lékárna, starý pivovar nebo v historickém domu z 15. století. K tomu jsme přidali 2 vlastní dětské skupiny pod hlavičkou Little Heroes na pražském Smíchově.

dětská skupina

Dětské skupiny se neobejdou bez těch, co se o děti starají. Přípravné kurzy na kvalifikaci chůvy a následné zkoušky jsou důležitou součástí naší práce. Letos mají děti díky nám 250 nových chův, z toho 9 zástupců z řad mužů. Z toho máme obzvlášť radost!

Vzdělání jde s péčí o děti ruku v ruce. 100 seminářů a kurzů, 1 400 nadšených tváří. Celkem máme za rok odškoleno 1 700 hodin, což je stejně dlouhá doba, jako kdybyste sledovali všechny díly seriálu Přátelé 20x za sebou.

Bez peněz by to nešlo. Pro dětské skupiny se nám podařilo získat přes 300 milionů Kč. Držíme si palce a věříme, že příští rok bude minimálně tak úspěšný jako letos!

Byli jsme vidět a slyšet

Platforma Vše pro dětské skupiny se stala partnerem konference Dětské skupiny jako příležitost pro všechny, která se konala v říjnu v Poslanecké sněmovně.

Zúčastnilo se jí přes 100 účastníků včetně zástupců několika  médií v čele s Českou televizí.

 

Rosteme a měníme se

Rok 2023 byl rokem změn a jednou z nich byla i změna našeho názvu na „Vše pro dětské skupiny“. Odehrálo se to ráz na ráz. Nějaký čas jsme věděli, že to je potřeba, pak přišel impulz a za dva týdny bylo hotovo! Teď, s novým názvem, jsme plni elánu pokračovat v naší cestě – poskytovat to nejlepší pro dětské skupiny!

Se změnami je třeba posílit i tým. Větší parta znamená víc lidí na kávu a víc nápadů během brainstormingů! K tomu musíme přičíst ještě zdroj naší inspirace a rozšířený tým – naše děti včetně nejmladšího člena posádky Matýska, který se narodil 3. ledna 2023.

Co nás nejvíc chytlo za srdce?

„Když se na mě obrátí klienti, kteří nemají ještě vůbec nic, ani spolek založený, a za rok k nim jedu na návštěvu do čilého provozu s pobíhajícími dětičkami – a slyším, že bez nás by to nedali, jsem vždycky dojatá.“

Alžběta Tichá, naše specialistka na financování dětských skupin

A co nás čeká v 2024? 

Záleží nám na tom, aby děti měly tu nejlepší péči, a tak i pro tento rok je naším nejdůležitějším cílem zvyšovat úroveň péče o nejmenší u nás.

S novým rokem představujeme ucelené balíčky služeb, aby pro vás založení skupiny i její provoz byl ještě jednodušší. Ať jste jednotlivec, co sní o založení vlastní dětské skupiny, obec, firma nebo nemocnice, každému připravíme nabídku na míru a pomůžeme na cestě k vlastní dětské skupině nebo s jejím provozem.

Čekají nás nové zákony, spousta zajímavých kurzů, web převlečeme do nového kabátu a vrhneme se i na tvorbu nových formátů obsahu. Můžete se tak těšit na fotky, videa, inspirace nebo podcasty.

Tak držte palce, ať to všechno zvládneme s úsměvem!