DSBS novinky 2022-06: podmínky státního příspěvku, dvouleťáci v DS a další

← Zpět na Novinky

Dobrý den,

v rámci balíčku Dětská skupina bez starostí Vám přinášíme novinky ze světa dětských skupin:

  • Žádosti o státní financování i lednová hlášení jsou podány, nyní je potřeba se soustředit na plnění všech povinností, aby DS o příspěvek třeba nepřišla, proto připomínáme:
    • Rodiče dětí, na které čerpáte státní příspěvek, Vám musejí doložit potvrzení o postavení na trhu práce. Tato potvrzení musejí pokrývat celou dobu docházky dítěte. Vzory potvrzení najdete samozřejmě v balíčku (Vzor: Čestné prohlášení rodiče OSVČ a Vzor: Doklad o zapojení na trh práce)
    • Od chvíle, kdy začnete čerpat státní příspěvek, je potřeba dodržovat zastropování školkovného na max. 4 000 Kč pro děti do 31. 8. po 3. narozeninách. Pozor! Limit 4 000 Kč platí pro celotýdenní docházku, je možné jej použít také pro docházku na 3-4 dny v týdnu, vždy je ale nutné si ohlídat, aby státní příspěvek na dané dítě byl vyšší než školkovné za daný měsíc. Více v článku zdePro starší děti není školkovné omezeno.
    • V aplikaci Dětské skupiny je potřeba hlásit dle skutečnosti dny uzavření DS (např. z důvodu karantény, prázdnin atp.). Bez vlivu na příspěvek můžete DS uzavřít na 25 provozních dní v roce (v případě, že provozujete Vaši DS 5 dní v týdnu) – tento počet dní se poměrně krátí, pokud státní příspěvek čerpáte pouze část roku – tedy např. pokud státní příspěvek začínáte čerpat 1.7., máte nárok pouze na 12 placených dní uzavření. Do dnů uzavření se nepočítají státní svátky.
  • Ještě nejpozději do 10. 2. 2022 můžete v aplikaci Dětské skupiny aktualizovat číslo účtu, na které chcete vyplatit zálohu na první třetinu roku. Provozujete-li více DS, je možné uvést jiné číslo účtu na každou z nich.
  • Na webinářích k podávání hlášení za leden se opět otevřelo téma dětí do dvou let a limitu 92 hodin měsíčně v návaznosti na čerpání rodičovského příspěvku – více info zde.
  • Nový článek, který jsme zveřejnili na webu v rámci standardů kvality a zlepšování Plánu výchovy a péče, se týká nadaných dětí a jak je nejlépe rozeznat a ve Vaší DS podpořit. Najdete jej zde.