První pomoc u dětí do 6 let

Shape 16. 08. 2024 Shape 9:00 - 16:00 Shape Prezenční akce: Praha

Na tom, že znalost první pomoci patří k tomu nejdůležitějšímu, co je potřeba znát, se asi shodneme všichni. Připravili jsme pro vás proto intenzivní jednodenní školení první pomoci u dětí do 6 let v rozsahu 6 hodin, které je vhodné pro chůvy v dětských skupinách, pedagogické pracovníky, ale také rodiče a prarodiče, zkrátka pro všechny, kteří jsou v kontaktu s dětmi a chtějí si být jistí, že by v případě potřeby byli schopni poskytnout první pomoc.

Od 1. října 2021 je školení první pomoci zaměřené na dětský věk jednou za dva roky pro chůvy v dětských skupinách povinné, a to bez ohledu na jejich profesní kvalifikaci. I u kurzu první pomoci totiž platí, že opakování je matka moudrosti, a to zvláště v situacích, ve kterých je potřeba mít chování částečně zautomatizované.

Máte zájem o kurz První pomoc dětem pro vaše zaměstnance (chůvy, pedagogy)? Rádi jej pro vás zrealizujeme ve vaší dětské skupině. Pro nezávaznou nabídku nás kontaktujte na info@vseprodetskeskupiny.cz

Obsah

Školení vás seznámí především se základy první pomoci speciálně zaměřené na děti – tedy především postupy v život ohrožujících situacích, jako je dušení nebo bezvědomí, pád či krvácení a dále také s postupem v případě popálení, otravy či úrazů.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

 • dítě v bezvědomí
 • dýchací potíže
 • neurologické akutní stavy
 • vybraná infekční onemocnění, horečka a dehydratace
 • alergie a atopie
 • bolesti břicha
 • intoxikace
 • termická poranění – popáleniny, úžeh
 • krvácení
 • poranění končetin
 • mozkolební poranění
 • drobné rány a obvazové techniky

Kurz je zaměřen na praktický nácvik situací a bude probíhat v malém kolektivu (maximálně 10 osob), aby bylo možné vše procvičit a dát také prostor individuálním dotazům a reagovat na možné obavy.

Co budete potřebovat

Aby celý průběh kurzu byl pro vás co nejpříjemnější, vezměte si s sebou pohodlné oblečení, ve kterém si můžete kleknout nebo sednout na zem, a přezůvky. Na místě bude připravena káva, voda a čaj, vy si případně vezměte svačinu, v polovině kurzu bude přestávka na oběd – ten budeme řešit dle zájmu účastníků buď v blízké restauraci, nebo objednáním jídla.

Podklady kurzu

Před termínem konání kurzu vám budou na vaši e-mailovou adresu zaslána skripta – studijní materiál První pomoc u dětí do 6 let. Skripta si můžete na kurz přinést vytištěná, avšak není to požadováno. Tužky i papíry budou k dispozici na místě.

Po absolvování kurzu obdrží každý účastník jednotlivě osvědčení o absolvování a to nejpozději 7 dnů od konání kurzu elektronickou formou (e-mailem).

Lektor

Lektorem kurzu je oblíbený a námi prověřený Jan Steinberg. Honza Steinberg je lektorem první pomoci a soukromé zdravotnické služby už skoro 18 let, mimo jiné také pracuje pro Český červený kříž. Když zrovna neučí nebo nezachraňuje, věnuje se psychologii, psychiatrii a krizové intervenci. 8 let učil anatomii pro masérské a fitness kurzy. Je zodpovědným otcem tříleté dcerky.

Reference

„Kurz 1. pomoci byl super a pan lektor též. Strašně rychle to uteklo a dalo nám to daleko víc, než jiné.“ Michaela Kořanová, Dětská skupina Rákosníček

„Ještě jsem vám chtěla poděkovat za skvělý kurz První pomoci. Takhle jsme se už dlouho já a kolegyně nebavily. Místy jsem až slzela. Lektor byl bezva. Už se těšíme, že si ho pozveme za dva roky znovu.“ účastnice kurzu První pomoc u dětí do 6 let

Termín a místo školení

Termín konání: pátek 16. srpen 2024 od 9:00 do 16:00, včetně přestávky na oběd.

Místo konání: Jesle Little Heroes, Na podkovce 205/20, Praha 4, Podolí, 147 00.

Jak se k nám dostanete?

 • Autem: možnost parkování v ulici Na Zlatnici. Doporučujeme využít parkovací automat na fialové zóně. O víkendech je parkování v ulici zdarma.
 • Metro: ze stanice metra Pražského povstání (metro C) v docházkové vzdálenosti cca. 12 minut (z kopce).
 • Tramvaj: z tramvajové zastávky Podolská vodárna (tramvaj č. 2, 3, 17, 21) v docházkové vzdálenosti cca 8 minut (ale zato do kopce).
 • Autobus:  z autobusové zastávky Doliny (bus č. 134).


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

div>