Přechválená generace aneb jak naučit děti selhávat

Shape Záznam z webináře

Připravili jsme pro vás online kurz zaměřený na problematiku týkající se chování dítěte, které své nezmary a prohry neumí přijmout důstojně a s pokorou, což se negativně odráží na jeho následném selhání. Kurz vám pomůže pro splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Pro koho je kurz určen: pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině
→ Cílová skupina dětí:
děti ve věku 1-6 let
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče

Obsah

V rámci kurzu se zaměříme na novodobý trend dnešních výchovných stylů, a to s termínem „přechválená generace“. Tento pojem však ve skutečnosti skrývá veliký problém, ale kdo nakonec za vznikem tohoto problému stojí?

Často se setkáváme s dětmi reagujícími na své nepovedené činy takovým chováním, které nevíme, jak v danou chvíli vyřešit. Máme křičet, mlčet, hrozit či trestat? Některé děti se sesypou, když se jim nepovede činnost, jiné nepřijme i sebemenší kritiku ze strany druhé osoby. Přesto rada rodičů zní: „hlavně ho nenechte selhávat“. Nechraňme děti před jejich chybami a nezmary, ale naopak je naučme žít s chybou jako s dobrým učitelem a pomocníkem ke zlepšení svých schopností a dovedností.

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Dozvíte se, proč je dobré nechávat děti selhávat a především jakým způsobem.
  • Naučíte se používat techniky, které vám pomohou pracovat s přechválenými dětmi, co se bojí vlastního selhávání.
  • Společně probereme téma růstového nastavení mysli, které je základním kamenem zdravého sebevědomí.
  • Zaměříme se na termíny typu: chvála, zpětná vazba a naučíme se je prakticky používat.

Lektorka Mgr. Monika Čuhelová 

Lektorka je psycholožka, která se zabývá individuální i skupinovou prací s dospělými i dětmi. Vystudovala obory zaměřené na psychologii, sociální práci a sociologii, dále absolvovala výcviky Edukativní rodičovská terapie, Respektovat a být respektován, Efektivní rodičovství aj. Baví ji pracovat s potenciálem a napomáhat k jeho rozvoji a poznání. Spolupracuje tedy s institucemi jako jsou např.: CEMA, InHelp, Dobrá rodina či OSPOD.

Její osobní mise zní: „Alespoň trochu zlepšovat svět okolo sebe.“ Tvrdí, že ono zlepšování nehledejme pouze ve velkých činech, ale zejména v těch malých, a to např. pomoci rodičům, aby nemuseli křičet na své děti.

Způsob spuštění webináře

Po objednání záznamu níže dostanete na email objednávku a pokyny k platbě. Po úhradě dostanete na email fakturu a odkaz k přehrání záznamu. Ten je následně možné spustit celkem 3x.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.