Jak založit a provozovat dětskou skupinu se státním příspěvkem na provoz

Shape Záznam z webináře

Dětské skupiny – jako alternativa k mateřským školám fungují od roku 2014 a  nahrazují také v minulosti zrušené jesle. Za uplynulých 7 let jich vzniklo již přes 1 400. V minulosti byly financovány z evropských fondů, od roku 2022 lze na jejich provoz získat státní příspěvek.

Dětské skupiny mohou poskytovat péči o děti od 6 měsíců do zahájení povinné školní docházky v malém kolektivu do 24 dětí. Společně s mateřskými školami jsou důležitou součástí českého systému předškolní péče. Vzhledem k finančnímu příspěvku ze státního rozpočtu budou do budoucna nejspíše vytlačovat zařízení zřizovaná na základě živnosti.

Založit a provozovat dětskou skupinu můžete i vy – během našeho webináře se dozvíte, jak na to. Webinář je určen pro ty, kteří zvažují založení vlastní dětské skupiny, ale nemají s jejich provozem zatím žádné zkušenosti.

Obsah webináře

  • Čím se dětské skupiny liší od mateřských škol, provozu na živnost a od rodinných center?
  • Kdy se vyplatí dětskou skupinu založit a kdy se do toho raději nepouštět?
  • Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto typu péče o děti?
  • Co je potřeba k založení dětské skupiny?
  • Jaké hygienické a provozní požadavky je třeba splnit?
  • Jaká je nutná kvalifikace pečujících osob? Musím založit spolek?
  • Jak jsou dětské skupiny financovány a vyplatí se jejich provoz?
  • Kdy je možné získat státní příspěvek a jaké podmínky je potřeba splnit?
  • Je možné získat také finance na vybudování dětské skupiny? (Spoiler: ano, je to možné už v únoru 2023, ale je potřeba být dobře připraven.)

Na tyto i další otázky vám odpověděla Ing. Štěpánka Mašlárová, dotační specialistka Vše pro dětské skupiny a místopředsedkyně Asociace provozovatelů dětských skupin.

Způsob přehrání webináře

Online webinář proběhl v pondělí 14. listopadu 2022. Aktuálně je možné zakoupit jeho videozáznam. Po objednání webináře níže a úhradě objednávky vám do emailu přijde odkaz na přehrání videozáznamu – ten je možné si pustit celkem 3x.

TIP: V případě, že si u nás následně objednáte službu Balíček Dětská skupina bez starostí na 12 měsíců nebo Administrace státního příspěvku na provoz dětské skupiny, vám uhrazenou cenu za záznam odečteme z faktury za službu. 


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.