28 tipů, kde najít inspiraci na tvoření a aktivity s dětmi

Dnes vám přináším tipy na své oblíbené stránky, ze kterých čerpám materiály do výuky. Zároveň mohou posloužit i jako zdroj inspirace pro rodiče. Budu ráda, když zde naleznete nějaký nový tip.

Vzděláváme pedagogy a pečující osoby.
Podívejte se na
akce, které pořádáme.

Inspirativní webové stránky pro učitelky (i rodiče)

Kateřina Konvalinová: Blog paní učitelky v mateřské škole, kde můžeme najít spoustu pracovních listů i námětů k pokusům (u nás ve školce je velmi oblíbený pokus s rozevírajícími květinami). Kateřina také vymýšlí spoustu projektů, kterými se můžeme inspirovat. Aktuálně probíhá projekt „Skřítek z poštovní obálky“.

Dalším je blog Od Beruši (rovněž na Fb: Didaktické materiály od Beruši). Zde můžeme najít spoustu omalovánek, říkadel, pracovních listů – i k zakoupení. Na stránce můžeme najít i činnosti pro děti v mladším školním věku.

Metodický portál RVP: Metodický portál RVP je prostředí, ve kterém se učitelé navzájem inspirují a informují o svých zkušenostech.

Kunčická: Opět skvělá webová stránka s pracovními listy, tipy na hry a aktivitami k danému ročnímu období. Oblíbený je v naší školce památeční list na první školkový den a rodokmen.

Pedagogické věno: Hlavním cílem projektu „Výuka k rozvoji tvořivosti učitelek mateřských škol“ je zvýšení dostupnosti, kvality a atraktivity nabídky dalšího vzdělávání pro učitelky MŠ.

Výtvarná výchova: Úžasně zpracovaná stránka, kde najdeme tipy na techniky a výtvarné postupy, ale i týdenní plány.

Webové stránky pro předškoláky

E- předškoláci: Na tomto webu najdeme pěkně zpracované e-booky k jednotlivým tématům. Často jsou zde jednotlivé ukázky nebo i celé e-booky zdarma ke stažení. Na jejich Pinterestu najdeme i krásné básničky s obrázky.

Předškoláci: Přehledná stránka rozdělená dle ročních období a témat. Najdeme zde básničky, hádanky, pokusy, říkadla, MP3 nahrávky, písničky, pohádky i pracovní listy.

Inspiraci lze najít i na facebooku

Zahraniční FB skupiny:

Logopedie pro děti

Instagram jako zdroj inspirace

  • @chlapzeskolky – Profil plný autorských básniček, písniček, výtvarných námětů i tipů na knihy.
  • @logopedieprodeti – Logopedické hry i motivační listy, aby byla logopedie zábavnější.
  • @logotheo92 – Tipy na knihy i hry, a to nejen logopedické.
  • @vendula.hegerova – Ilustrátorka časopisů i knih. Nedávno vydala PDF – Obrázkové cvičení, které mohu moc doporučit.

Budu ráda, pokud vás zaujme i můj instagramový profil: @mlada_ms_ucitelka, kde najdete inspiraci na celou řadu  možné činností a aktivit do školky.

Tipy, kde hledat inspiraci na internetu, pro vás sepsala:
Kristýna Kapounková
Učitelka v MŠ

V rámci placené sekce Dětská skupina bez starostí najdete články a materiály,
které usnadní provoz vašeho zařízení.