Šablony III – o finance si můžete požádat už jen do června

Ještě do června je možné požádat o dotaci pro rejstříkové mateřské školy v rámci výzvy Šablony III.

Finance rozdělované prostřednictvím tzv. „šablon“ patří k těm nejlépe přístupným penězům pro rejstříkové mateřské školy. Na tuto dotaci dosáhnou jak veřejné, tak soukromé mateřské školy a nejedná se o zanedbatelné finance. Pokud jste o peníze ještě nepožádali, je nejvyšší čas to napravit.

Kromě jednoduché žádosti se šablony vyznačují také malými nároky na následnou projektovou administrativu a zjednodušené vykazování. Jedná se tedy o dotaci vhodnou pro začátečníky a pro školy, které se nechtějí zatěžovat náročnou administrativou.

Kolik peněz mohu pro naši MŠ získat?

Rozpočet projektu je dán počtem žáků MŠ – každá škola má nárok na minimálně 200 000 Kč a na každého žáka navíc 1 500 Kč. Modelová mateřská škola se 40 žáky tak může požádat o 260 000 Kč. Projekt může trvat 12–24 měsíců.

Na co je možné peníze získat?

Finance je možné získat na personální podporu ve formě chůvy pro dvouleté děti, na školního asistenta, další vzdělávání pedagogů nebo projektové dny a další aktivity dle volby ředitele.

Vzorové rozpočty můžete najít v našem starším článku Jak zajistit péči o dvouleté děti v MŠ? Financujte (nejen) chůvy s výzvou Šablony III.

Do kdy je nutné požádat?

Žádost o dotaci je nutné podat do 29. 6. 2021.

Co je k tomu potřeba?

Žádost se vyplňuje v systému ISKP 2014+, kde je potřeba být zaregistrován, zvolit si aktivity a nahrát povinné přílohy (např. potvrzení o bezdlužnosti vůči státním orgánům). Přesné podmínky a instrukce najdete na stránkách MŠMT.

Může žádat i moje mateřská škola?

Žádat o dotaci v rámci této výzvy mohou všechny mateřské školy, které v letošním školním roce mají přijaté nějaké děti. Najděte se v našem seznamu mateřských škol a ihned zjistíte, na kolik peněz máte nárok.

Pokud chcete peníze získat zcela bez starostí, neváhejte nás kontaktovat, zpracujeme za Vás jak žádost o dotaci, tak následné zprávy o realizaci a zajistíme, aby Vás nezaskočily ani případné kontroly ze strany MŠMT.

Chci peníze navíc pro naši mateřskou školu

    Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.