Naše dětské skupiny

Jsme si vědomi toho, že jsme často první náručí hned po mamince, proto v našich dětských skupinách poskytujeme prostředí, kde se každé dítě cítí co nejvíc jako doma a může se rozvíjet ve své jedinečnosti.

Pomáháme malým hrdinům objevovat velký svět

Naše dětské skupiny Little Heroes soustředíme do lokality Prahy a Středních Čech, abychom ve všech mohli garantovat stejně vysokou kvalitu služeb. Díky pečlivé supervizi a neustálému zdokonalování vzdělávacích metod poskytujeme láskyplnou péči, která připraví vaše dítě na všechny životní výzvy. Přijďte se přesvědčit, jak pečujeme o každého malého průzkumníka.

Zakladatelka a její vize

„V dětských skupinách se pohybuji od jejich legislativního vzniku v roce 2014 a jako předsedkyně Asociace provozovatelů dětských skupin jsem viděla desítky takových zařízení v praxi. A jelikož neexistoval žádný koncept práce s takto malými dětmi, chtěla jsem takový sama vytvořit. Naše metoda je založena na principech Montessori, které respektují dítě jako plnohodnotnou osobnost a podporují jeho přirozený vývoj v každodenních činnostech.“

Mgr. Daniela Celerýnová

Zakladatelka dětských skupin Little Heroes, platformy Vše pro dětské skupiny a předsedkyně Asociace provozovatelů dětských skupin.

4 důvody, proč jsou u nás děti šťastné

 • 1.

  Podpora emocí a respekt k osobnosti

  Děti u nás mohou být samy sebou. Vnímáme všechny jejich emoce a respektujeme je, což jim umožňuje cítit se bezpečně. Je pro nás důležité, aby si každé dítě mohlo vybudovat vlastní cestu a abychom v tom byli rovnocennými partnery.

 • 2.

  Kreativní a stimulující prostředí

  Naše zařízení jsou navržena tak, aby podporovala kreativitu a učení skrze hru. Probouzíme v dětech představivost, používáme přírodní materiály, podporujeme tradice a rituály a prostředí zdobíme podle aktuální sezóny.

 • 3.

  Fyzický a psychický rozvoj

  Záleží nám na tom, aby byly děti co nejvíce venku za každého počasí. Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu a pečlivě připravovaný program podporují zdravý a přirozený psychomotorický vývoj dětí.

 • 4.

  Bezpečí na prvním místě

  Bezpečnost dětí je naší nejvyšší prioritou. Splňujeme veškeré zákonné podmínky pro bezpečnost, od požadavků hasičů po pravidelně obnovované kurzy první pomoci našich zaměstnanců. Vytváříme prostředí, které je bezpečné jak uvnitř, tak venku.

Prostředí připravené pro objevování

Vše od nábytku po pomůcky a hračky je přizpůsobeno tak, aby co nejlépe vyhovovalo dětem a jejich potřebám. Zakládáme si na kvalitě, pravidelném vzdělávání a profesním růstu, proto naši práci pravidelně kontroluje supervizorka s pedagogicko-psychologickým vzděláním. Neustálé inovace a supervize zajišťují, že naše prostředí je vždy bezpečné, inspirativní a esteticky příjemné.

V oblasti předškolní péče máme dlouhá léta praxe, a tak si můžete být jisti, že vaše děti jsou v těch nejlepších rukou. Přečtěte si rozhovor s naší supervizorkou a garantkou práce s dětmi Michaelou Topinkovou (dříve Nesměrákovou) o tom, jak přistupuje k práci s dětmi, na co v roli supervizorky dává pozor a proč i rozestavění nábytku v dětské skupině hraje velkou roli.

Naše filozofie

Náš přístup jsme shrnuli do tří pilířů, na kterých stojí naše každodenní práce s dětmi.

 • 1.

  Inspirace Montessori pedagogikou

  Naše dětské skupiny nejsou striktně Montessori, ale rádi čerpáme z jejích principů a pomůcek. Děti mohou přirozeně rozvíjet své dovednosti a objevovat svět ve svém vlastním tempu. Respektujeme jejich individuální potřeby a podporujeme je v objevování jejich přirozených schopností.

 • 2.

  Jazykové prostředí pro mezinárodní rodiny

  Jelikož naše skupinky často vyhledávají cizinci, klademe velký důraz na angličtinu. Vedení jazyka je u nás organické – máme chůvy, které na děti mluví celý den anglicky. Děti tak mají jedinečnou příležitost učit se jazyk přirozeně a plynule ve smíšeném jazykovém prostředí.

 • 3.

  Respektující přístup k dětem i rodinám

  Spolupráce a vzájemná důvěra mezi námi a rodiči je základem našeho přístupu. Zajišťujeme bezpečné prostředí nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Všechny naše aktivity jsou založeny na respektu a otevřenosti, což nám umožňuje vytvářet silné a pozitivní vztahy s celou rodinou.

Spolupráce s rodiči společně vychováváme

Spolupráce s rodiči je u nás stejně důležitá jako péče o děti. Už před nástupem dítěte do naší skupiny si společně objasníme jeho potřeby a přizpůsobíme adaptační proces tak, aby byl co nejpříjemnější pro všechny zúčastněné. Během adaptace a celého pobytu udržujeme pravidelný a otevřený dialog, abychom zaručili, že jsou neustále informováni o pokrocích a pocitech dítěte. Každá naše dětská skupina pořádá během roku pravidelné akce pro rodiče, organizuje vzdělávání formou besed a k tomu mají možnost využít odborné pedagogicko-psychologické konzultace. Naše heslo „šťastné dítě, šťastný rodič“ odráží naši filozofii, že spokojenost dětí a jejich rodičů jde ruku v ruce.
„Já sama jsem stála před rozhodnutím, zda je ten správný čas svěřit mého syna do jiné náruče, než je ta má. Měla jsem výčitky a nemohla jsem z toho rozhodnutí spát. Jsme si vědomi toho, že stejně jako je pro děti těžké strávit první dny mimo dosah maminky, je to náročné i pro samotné maminky. Snažíme se být rodičům v těchto okamžicích oporou a maximálně s nimi v této těžké fázi spolupracovat.“

Mgr. Daniela Celerýnová

Zakladatelka dětských skupin Little Heroes, platformy Vše pro dětské skupiny a předsedkyně Asociace provozovatelů dětských skupin.

Přijďte se k nám podívat

Srdečně vás zveme do našich dětských skupin, kde se sami přesvědčíte, jak přistupujeme k dětem, jejich rozvoji a k prostředí, které je obklopuje. Pro více informací navštivte webové stránky jesleskolky.cz