Čtení na podzim i zimu s nakladatelstvím Meander

Podzim přišel v plné síle a už i zima klepe na dveře. Zkrátka nastalo období, kdy je občas lepší zůstat doma, zabalit se do deky a přečíst si nějakou pěknou knížku.

Možná si jednu takovou vyberete pro sebe nebo své děti z nabídky nakladatelství Meander.

Společně s nakladatelstvím jsme pro vás připravili slevu 25 % na celou knižní nabídku, kterou můžete uplatnit až do konce tohoto roku. Stačí zadat slevový kód VSEPRODS.

Knížky pro nejmenší (0+)

Nejmladší děti seznámí s čísly, písmenky nebo místy leporela od výtvarnice Joanny Bartosik ze série Dva, tři, čtyři, pět – tohle je náš svět, která navazuje na sérii Jedna, dvě. 

Ani v nových knížkách nechybí veselé barevné ilustrace, díky kterým si děti snáze spojí písmenka se slovy či se naučí rozeznávat a používat základní číslovky. Nejen že si tak procvičí paměť a vyjadřování, ale rozšíří si i slovní zásobu.

Dva, tři, čtyři, pět – tohle je náš svět – čísla – Nakladatelství Meander

Dva, tři, čtyři, pět – tohle je náš svět – místa – Nakladatelství Meander

Dva, tři, čtyři, pět – tohle je náš svět – písmenka a slova – Nakladatelství Meander

O přírodě a téměř o všem, co se v ní děje, se mohou děti pro změnu dozvědět v listopadové novince Oheň, voda, mraky a jiné živly taky.

Krátké básničky Bohuslava Matějovského doplněné ilustracemi Barbory Šemberové vám prozradí, co všechno umí oheň nebo co je to zemětřesení.

Oheň, voda, mraky a jiné živly taky – Nakladatelství Meander

Ne vždy se ale chceme učit něco nového. Odpočinout si můžete třeba u čistě obrázkového leporela Tonča se leká, obzvlášť máte-li rádi pejsky.

Tonča je totiž ještě štěně, které se lekne, čeho může – bouřky, netopýra, a dokonce i stínu. Ukazuje tím dětem, že lekat se a bát se je zcela normální. Knížka vychází jako pokračování série leporel Nikoly Hoření o šesti základních lidských emocích.

Tonča se leká – Nakladatelství Meander

Pokud se však nechcete lekat, ale spíše pobavit, sáhněte po Papouščím leporelu Marky Míkové.

Veršovaná knížka inspirovaná autorčiným papouškem Fredem vám přiblíží, jaký je s takovým upovídaným opeřeným mazlíčkem život. Toto soužití plné legrace, lumpáren, přátelství i lásky s humorem zachycuje Klára Břicháčková ve svých pestrobarevných obrázcích. Přestože je knížka určená pro úplně nejmenší děti, rozesměje jistě i dospělé.

Papouščí leporelo – Nakladatelství Meander

Pokud nezabere Papouščí leporelo, knížka Devět tet jde na výlet pobaví určitě.

Vtipné leporelo Daniely Fischerové ilustrované Jitkou Petrovou vám i vašim dětem ukáže, co všechno tyhle praštěné tety dokážou. Běhají, plaví se po moři a lítají – navíc je každá úplně jiná. A co teprve teda desátá…

Devět tet jde na výlet – Nakladatelství Meander

Knížky pro předškoláky (4+)

Starší a náročnější knižní fanoušky jistě zaujme slovinskou cenou za nejlepší knihu pro děti a mládež oceněná knížka Jak obejmout ježka.

Příběh Jany Bauer ukazuje, jak to vypadá, když ježek z ničeho nic zoufale zatouží někoho obejmout. Jak ale takového pichlavého ježka obejmout? Ještě že v lese s ostatními zvířátky žije i mazaný lišák Fíla, který přichází s jedním nápaditým řešením za druhým.

Jak obejmout ježka – Nakladatelství Meander

Fanoušky večerníčku o jezevci Chrujdovi zase určitě potěší jeho návrat v knižní podobě. Co podnikne Chrujda s lasičkou Aničkou tentokrát?

Dalšího dílu ze známé série Petra Stančíka tentokrát nazvaného Jezevec Chrujda a jak přetekla trpělivost se dočkáte už za pár dní.

Jezevec Chrujda a jak přetekla trpělivost – Nakladatelství Meander

V letošním roce vyjde také Atlas domácích bytostí Martina Poláčka.

Možná díky této knize konečně zjistíte, jaké bytosti s vámi sdílí pokojíček, byt či celý dům. Stačí Atlas otevřít a dozvíte se, jak se s nimi pobavit a spřátelit. Tohle dobrodružství si navíc užijete i za chladných zimních večerů, protože kvůli němu nemusíte ani vyjít ze dveří.

Atlas domácích bytostí – Nakladatelství Meander