Jak dětem hranice nastavovat a jak je s nimi komunikovat?
Umíte poznat svoje vlastní hranice?
Jak poznat co je a není dobře nastavená zdravá hranice?
A co dělat, když děti hranice opakovaně nedodržují a překračují je?
Odpovědím na tyto otázky se budeme věnovat na webináři, ve kterém se naučíte několik praktických dovedností, které vám v procesu nastavování hranic (nejen) s dětmi pomůžou zvládat každodenní výzvy ve výchově, vzdělávání dětí i ve vašem osobním životě.
→ Termín: čtvrtek 15. 5. 2025, od 18:00 do 19:30 hodin
→ Pro koho je kurz určen: pro rodiče, pedagogy a pečující osoby v dětské skupině (absolvováním kurzu si splníte další povinné vzdělávání pečujících osob)
→ Oblast standardů kvality: kvalita plánu výchovy a péče
→ Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam
→ Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.
Co se nového naučíte?
- Nastavit si vlastní hranice, neboť ty formují naši vlastní osobnost a dávají sobě i ostatním najevo, co se nám líbí a co ne.
- Jak tyto hranice u dětí adekvátně nastavit, aby se lépe orientovali v okolí kolem sebe.
- Pojmenujeme si různé druhy hranic a řekneme si, jaký mají dopad na výchovu a vzdělávání dětí.
- Jak se zachovat, pokud děti opakovaně hranice nerespektují a doslova je překračují.
- Jak vnímat emoce a běžný vzdor jako proces rozvoje dítěte a jak na něj adekvátně reagovat.
- Jak emoce dítěte nepotlačovat a podporovat jejich zdravé projevení se.
A co si odnesete do praxe?
- Zjistíte, že dobře a zdravě nastavené hranice přinášejí dětem pocit bezpečí a jistoty, který je základním stavebním kamenem v procesu utváření osobnosti.
- Představíme si několik praktických rad, jak s druhými o hranicích laskavě komunikovat.
- Dostanete tipy, jak na to, když (nejen) děti vaše hranice překračují.
- Získáte praktické tipy na aktivity, jak pracovat s vlastními emocemi.
- Načerpáte inspiraci na aktivity, které s rozvojem emoční inteligence u dětí pomáhají.
Lektorka
Mgr. Michaela Topinková
Mgr. Michaela Topinková (dříve Nesměráková) se věnuje předškolnímu vzdělávání již 20 let. Vystudovala obor Pedagogika se zaměřením na osobnostně sociální rozvoj a pedagogicko-psychologické poradenství na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Absolvovala český i mezinárodní montessori kurz pro předškolní děti, kurz Respektovat a být respektován a mnoho dalších odborných kurzů zaměřených na výchovu a vzdělávání dětí.
Má zkušenosti jako chůva, lektorka i učitelka. Čtyři roky provozovala vlastní mateřskou školu a volnočasový klub pro děti a rodiče, poté čtyři roky vedla dvě pobočky mezinárodní česko-anglické montessori mateřské školy v systému Duhovka. Po rodičovské dovolené se podílela na založení dětské skupiny. Od roku 2020 působí jako metodička vzdělávacího programu pro miminka a batolata PlayWisely.
V organizaci Vše pro dětské skupiny vede kurzy, poskytuje supervize a konzultace pro předškolní zařízení. Zabývá se také mentoringem chův a ředitelů. Michaela je inspirací pro všechny, kteří se chtějí vzdělávat v péči o nejmenší. Její hlavní předností je zaměření na praktickou stránku věci a své bohaté zkušenosti proměňuje v konkrétní a okamžitě použitelná řešení. Její kurzy jsou tak nejen inspirativní, ale především velmi užitečné.
Způsob přihlášení na webinář
Webinář proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.
PŘIHLAŠOVÁNÍ NA TENTO WEBINÁŘ JE MOŽNÉ POUZE DO 8. KVĚTNA 2025.