Hranice ve výchově a v životě nejen dítěte předškolního věku

Shape 02. 10. 2023 Shape 12:30 - 15:00 Shape Webinář

Připravili jsme pro vás webinář zaměřený na rozpoznání svých vlastních hranic, o kterých je důležité umět komunikovat, udržet si je, případně je umět podle situace vhodně přenastavit. Existuje mnoho každodenních situací, které se našich hranic dotýkají a pro profesi učitelky/chůvy je tato schopnost nezbytnou součástí pro formování osobnosti dítěte, na které působíme. Kurz vám zároveň pomůže ke splnění Standardů kvality péče o dítě v dětské skupině.

→ Termín: pondělí 2. 10. 2023, od 12:30 do 15:00 hodin
→ Pro koho je kurz určen:
pro pedagogy a pečující osoby v dětské skupině (absolvováním kurzu si splníte další povinné vzdělávání pečujících osob)
→ Oblast standardů kvality:
kvalita plánu výchovy a péče
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam
→ Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Obsah

V rámci webináře se zaměříme na nastavení vlastních hranic, neboť ty formují naši vlastní osobnost. Díky vhodně nastaveným hranicím dáváme sobě i ostatním najevo, co se nám líbí a co ne… co se ale stane, když své hranice překročíme? Právě děti se nejlépe orientují ve světě, kde mají jasně nastavené hranice. Jak však tyto hranice adekvátně nastavit a jak se zachovat, pokud děti opakovaně hranice nerespektují a doslova je překračují?

Základní okruhy, kterým se budeme věnovat:

  • Dozvíte se, jak poznat, že jsou vaše hranice překračovány.
  • Pojmenujeme si různé druhy hranic a řekneme si, jaký mají dopad na výchovu a vzdělávání dětí.
  • Představíme si několik praktických rad, jak s druhými o hranicích laskavě komunikovat.
  • Dostanete tipy, jak na to, když (nejen) děti vaše hranice překračují. 

Lektorka

Mgr. Michaela Nesměráková 

Lektorka vystudovala na FFUK v Praze obor „Pedagogika se specializací na osobnostně-sociální rozvoj“ a „Pedagogicko-psychologické poradenství“. V oblasti předškolní pedagogiky se pohybuje už 20 let. Svou praxi sbírala jako chůva, lektorka, učitelka v DS a MŠ, a poté se stala majitelkou i ředitelkou několika MŠ. Absolvovala několik obohacujících odborných kurzů – například český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. V současné době pracuje jako lektorka, mentorka a konzultantka pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Způsob přihlášení na webinář

Webinář proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.

 


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.