DVPP: Tvořte v Canvě: pracovní listy a didaktické materiály

Shape 28. 08. 2024 Shape 16:00 - 19:00 Shape Webinář

Akreditovaný kurz DVPP

Další termíny webináře najdete ZDE.

Připravili jsme pro vás MŠMT akreditovaný vzdělávací kurz na téma: Tvořte v Canvě: pracovní listy a didaktické materiály. V rámci webináře se naučíte pracovat v grafickém programu Canva – který je zdarma, online (není potřeba instalace programu), a velmi intuitivní, takže práci v něm zvládne opravdu každý. Webinář je určen pro začátečníky.

→ Termín: středa 28. 8. 2024, od 16:00 do 19:00 hodin (4 vyučovací hodiny = 180 minut)
→ Pro koho je kurz určen:
pro chůvy, učitele MŠ, asistenty pedagoga, pedagogy volného času, speciální pedagogy a další
Videozáznam: účastníkům kurzu bude poskytnut také videozáznam
Číslo akreditace: MSMT- 6421/2022-4-406
Držitelem akreditace a pořadatelem kurzu je společnost: Vše pro dětské skupiny s.r.o., Strakonická 1424/21, Smíchov, Praha 5 150 00, IČ: 09501754
Do týdne po konání kurzu od nás obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Obsah

V rámci webináře Tvořte v Canvě: pracovní listy a didaktické materiály bude představen grafický program Canva, který je zdarma a online, velmi intuitivní a ve kterém můžeme tvořit pracovní listy a didaktické materiály pro děti. Kurz je zaměřen velmi prakticky, vše si sami vyzkoušíte a z webináře si odnesete nejen nové dovednosti a znalosti, ale také více než 10 grafických materiálů, které si sami vytvoříte a následně využijete při práci s dětmi.

V rámci webináře se budeme věnovat tématu: Zvířata, ke kterému si připravíme pracovní listy a didaktické materiály, kdy díky těmto materiálům můžeme s dětmi procvičovat dané téma. Pracovní listy a materiály můžeme uzpůsobit věku dětí, jejich schopnostem a potřebám, ale také potřebám pedagoga.

1. blok (90 min.)

● Registrace a přihlášení do online programu Canva, seznámení s pracovním prostředím
● Výuková pomůcka Zvířata – domácí zvířata, zvířata v lese, text a obrázky, sdílení, uložení, tisk
● Dokresli obrázek
● Diskuze, podněty účastníků k tématu

2. blok (90 min.)

● Mláďata – didaktická pomůcka
● Puzzle – obrázek ryby, přidání čar k rozstřižení a spojení /duplikování stránky – různé druhy ryb/
● Spojovačka – zvířátka v lese a domácí zvířata
● Počítání – spočítej a vybarvi
● Závěrečná diskuse, odpovědi na otázky

Z vlastní praxe vám lektorka doporučí -> tipy a triky, jak pracovat s fotkami, fonty a barvami. Po kurzu již zvládnete pracovat v Canvě zcela samostatně.

A navíc: Jste vzdělávací nebo nezisková organizace? Řekneme vám, jak můžete získat Canva Pro zdarma.

Cíl kurzu

Účastníci webináře se seznámí s grafickým programem Canva a naučí se tvořit pracovní listy, didaktické hry a další výukové materiály pro děti od dvou do šesti let. Tyto materiály účastníci/pedagogové využijí ve výchovně-vzdělávacím procesu v rámci skupinové i individuální činnosti, řízené činnosti i volné hry. Vytvořené materiály jsou vhodné pro seznámení dětí s tématem, procvičování a upevňování znalostí, ale i dalších dovedností.

Co budete potřebovat

Aby celý průběh kurzu byl pro vás co nejpřínosnější a obohacující, pouhé sledování nestačí. Abyste se mohli naplno zapojit a získali nové dovednosti, doporučujeme mít k dispozici dva monitory – na jednom budete sledovat obrazovku lektorky, kde bude vše vysvětlovat a na druhém budete sami pracovat v Canvě na tvorbě grafického materiálu. Pro bezproblémovou práci s Canvou doporučujeme pracovat v prohlížeči Google Chrom (zdarma ke stažení na internetu).

Lektorka Mgr. Tereza Molnárová

Tereza Molnárová je pedagožka s vášní pro online marketing a grafiku. S programem Canva pracuje denně už více jak 5 let.

„Ráda předám své znalosti o Canvě i ostatním pedagogům a pracovníkům v oblasti výchovy a vzdělávání, protože vím, jak je praktické, když si můžu sama během pár minut vytvořit pěkný pracovní list pro děti nebo informační letáček pro rodiče, který zaujme.“

Způsob přihlášení na webinář

Online kurz proběhne prostřednictvím platformy Google Meet – není potřeba si stahovat či instalovat žádnou aplikaci. Po úhradě vaší objednávky Vám na zadaný email přijde odkaz, prostřednictvím něhož se v době konání webináře připojíte. Doporučujeme zkontrolovat také složku „spam“.Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.